حسرت رسانه های غربی برای کوتاه آمدن ایران

مرتبط دانستن ترورهای دانشمندان هسته ای ایران و اذعان احمدی نژاد برای اولین بار به ایجاد اختلال استکس نت در برنامه هسته ای، گواه این حقیقت است که غرب ترور دانشمندان را راه مناسبی برای کوتاه آمدن ایران می داند.

نویسنده : اسماعیل ارجمندی

 هافینگتون پست می نویسد: "رئیس جمهور ایران، اسرائیل و غرب را متهم به دست داشتن در دو عملیات تروریستی روز دوشنبه تهران ، که منجر به کشته شدن یک دانشمند هسته ای و زخمی شدن دیگری در اتومبیلش شد؛ دانست. همچنین احمدی نژآد برای اولین بار به نفوذ یک کرم رایانه ای در سانتریفیوژهای برنامه غنی سازی اورانیوم ایران اعتراف کرد."
البته این مطلب فقط در هافینگتون پست به چشم نمی خورد. بسیاری از پایگاه های خبری غربی این مطلب را عینا منعکس کرده اند.
مرتبط دانستن ترورهای دانشمندان هسته ای ایران و اعتراف احمدی نژآد به اختلال ناچیز در برنامه هسته ای (آنهم برای اولین بار) گواه این حقیقت آشکار است که اذعان احمدی نژآد به یک ضعف ناچیز، سالهاست که برای غرب تبدیل به یک رویای باور نکردنی شده است. و همچنین غرب ترور دانشمندان هسته ای را راه مناسبی برای کوتاه آمدن ایران می داند. به این معنی که سیاست اعمال فشار بر ایران برای اولین بار نتیجه داده است.  پس از کنار گذاشتن تعلیق داوطلبانه هسته ای و اتخاذ چیکن استراتژی توسط احمدی نژاد ، غرب همواره در حسرت یک ساعت تعلیق غنی سازی بوده است. تا آنجا که به خاطر خاموش کردن یک روزه تعداد کمی از سانتریفوژها، آنهم به دلایل فنی، آن را با خوشحالی وافری فریاد زد و آن را تعلیق یک روزه ی برنامه غنی سازی هسته ای ایران نامید. سالهاست که کشورهای تمدن غرب به خصوص آمریکا فشارهای طاقت فرسا و روزافزونی را به ایران وارد می آورند تا ایران حتی به مقدار اندکی از خود ضعف نشان دهد.
اکنون رسانه های غربی، اظهارات احمدی نژاد را در مورد نفوذ ویروس استکس نت، تحت تاثیر فشار ترورهای دانشمندان هسته ای ایران می دانند. چراکه به قول خودشان این اعتراف مصادف با ترور دانشمندان هسته ای بوده است. آیا ترور دانشمندان هسته ای آنهم در آستانه مذاکرات 5+1 در ژنو به روشی برای عقب نشینی ایران تبدیل خواهد شد؟ آیا غرب این روش را بهترین راه برای به زانو در آوردن ایران می داند؟ آیا پس از این 4 ترور و آدم ربایی دانشمندان هسته ای، شاهد ترورهای بیشتری از جانب غرب، در زمینه هسته ای خواهیم بود؟
روزنامه الاشرق الاوسط طی مقاله ای با عنوان "رژیم ایران از کرم هم ضعیف تر است !" با اشاره به ویروس استکس نت نوشت، برغم همه اقداماتی که رژیم ایران انجام می دهد تا اینگونه تلقین کند که یک نیروی قوی در برابر آمریکاست، اما به نظر می رسد که این رژیم در برابر ویروس استکس نت عاجز شده است.
آنچه که غرب را به شدت عصبانی کرده، این حد از بالا بودن ظرفیت مقاومت در یک کشور است. کشوری که به گفته دکتر هنری کیسینجر نه از درون فرو می پاشد و نه از بیرون. حتی مقدار ناچیزی از فشاری که امروز ایران آن را تحمل می کند برای فروپاشی و نابودی هر کشور دیگری کافی بود.
دانستنش خالی از لطف نیست که در انتهای این مطلب به نقل از مشرق آمده است : " وب سایت طرفدار دولت ، mashreghnews.ir مشرق نیوز، گفت : دانشمند مجروح شده، عباسی ، یک عضو سپاه پاسداران انقلاب است. وی متخصص لیزر در وزارت دفاع ایران و یکی از چند متخصص برتر ایرانی در جداسازی ایزوتوپ های هسته ای است که یک فرایند مورد نیاز برای طیف وسیعی از اهداف ، از جمله تولید اورانیوم غنی شده برای سوخت راکتور ، تولید ایزوتوپهای پزشکی و تولید یک بمب.